Založ si blog

Pelegrini – nikdy!

Je tu druhé kolo a ako je mu vlastné, sú tu len dve voľby. Vyberať naozaj nie je veľmi čo. Budem voliť Korčoka, hoci nie rád. Avšak pri pohľade na pána Pelegríniho nemám na výber. Nie je čo riešiť.

Ocitli sme sa v čase, kedy si neželáme výmenu vlády viac ako v bežných rokoch, kedy tak sledujeme vlastné politické preferencie. Krajina sa znovu dostala na hranicu znesiteľnosti. Toto, čo tu robí nástupca totality, bývalý komunista Fico, sa viac nedá tolerovať. Tu už nejde o trpezlivosť. Tu ide naozaj o základné demokratické slobody. Teraz sa tuším chce poistiť na všetky prípady. Veľa sa nakradlo, pravda?! Lenže aj nakradnuté je potrebné dostať do bezpečia s novými majiteľmi. Beztrestnosť, vykrádanie krajiny… ľudsky im rozumiem, že sa nevedia nabažiť. A že si pár rokov odpierali. Ale stačilo!

Tie reči, že ak ovládne prezidentský palác opozícia, nastane koniec sveta, to je fakt úroveň myslenia! Čiže ak by SmerHlasový ničiteľský potenciál podriadil aj Česko, Rusko, Ukrajinu, potom by sme sa asi konečne mali dobre. Možno by to nestačilo. Treba podriadiť politike Smeroničenia aj Mesiac a Mars. Aj Hitler a Stalin tvrdil, že potlačenie opozície je len a len v prospech Nemcov a Rusov. Nebolo… Stálo to priveľa obetí. Priveľa. Nech je to varovanie! A stálo to krajinu aj neuveriteľnú kolaboráciu. Sme poučení, milí naši boľševici. Či ste takí, alebo onakí. Leninovskí, progresívni…

Alebo že či volím, ja starý konzervatívec, zástanca kresťanskej demokracie, krypto progresívca? Takže ak tam bude praktizujúci homosexuál, ten už bude záruka hodnôt rodiny. Tu sa výnimočne zhodujem s o. Robertom. To jeho okiadzanie Čaputovej mi slušne povedané nevoňalo. (Robert Bezák bol u nás kaplánom za mojej maldosti.)

Rozvrat krajiny sa musí zastaviť predčasnými voľbami. Odrazu rôzne relácie na nete chrlia naratív, že odpor voči vláde, je odpor voči štátu a jeho legálnym predstaviteľom. Typický komouši. Keď oni žiadali predčasné voľby, to bolo ok. Ak je niekto proti nim, to je vlastne zapredanec. Tak koľko dostanem za tento článok, keď každý prejav opozície je vraj zaplatený a umelý. To vy ste nanič s ničením tejto krásnej krajiny!

Pán Pelegríni by to mohol skúsiť niekde v muzikáli. Pretvarovanie, milé, ale falošné úsmevy, mu idú. Klame na dennej báze. Aj prednes je fajn, nenútený. Len….

Toto nie je o tom, že jeden je lepší o kúsok, druhý menej. Tu ide pomaly o všetko. Nebudeme ďalej tolerovať budovanie policajného štátu. Nebudeme tolerovať neomylnosť pána Fica, ktorý nám povie, prečo nám je dobre, keď nás ničí. Toto sme v roku 89 nechceli a preto sa musí urobiť poriadok. Toto je pravá tvár pána Pelegríniho.

Jednu vec robia dobre, vedia zjednotiť svojich odporcov, to im ide čím ďalej viac. Vyriešme toto, potom uvidíme, čo treba ďalej.

 

 

Nech Boh ochraňuje a rozvíja našu krajinu!

 

 

Domodrenie

01.05.2024

MS KC fotografie

12.03.2024

Milan Sládek Krížová cesta Ďakujem Emílii Mihočovej za zaslanie fotografií a súhlas s ich publikovaním. Všetky fotografie nafotil Dušan Majerník©Východný dištrikt +

Milan Sládek Krížová cesta

05.03.2024

Je úžasné robiť umenie, ktoré presahuje nielen mieru všednosti, ale ašpiruje k najvyšším métam. Zvlášť, keď chce niekto rozprávať príbeh víťaznej smrti môjho Pána. Milan Sládek odohral skvelé predstavenie. Jedno z najlepších, aké som v živote videl. Môžem spokojne povedať, že pár profesionálov som už hrať videl. Pri predstaveniach zvyknem byť mimoriadne [...]

Ruský útok, Charkov, požiar, hasiči, vojna na Ukrajine, hypermarket

ONLINE: Charkov bol opäť pod paľbou, bilancia úderu zo soboty sa vyšplhala na 19 mŕtvych

30.05.2024 06:10

Ruská armáda opätovne zaútočila na Charkov, vypálila naň najmenej osem striel.

Litva, NATO

Rusi testujú hranice NATO v Pobaltí. Čo urobí Západ?

30.05.2024 06:00

Šéf Kremľa Vladimir Putin v roku 2016 vyhlásil, že sám nevie, kde sa končia hranice Ruska. Zároveň povedal, že to bol vtip. Smeje sa ešte niekto?

Bezpečnostná rada, Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok, rokovanie vlády, Tibor Gašpar, Pavol Gašpar

Návrat do starých koľají? Po atentáte je spoločnosť rozdelená ešte viac. Čaká sa na Fica, nastupuje „efekt covidu“

30.05.2024 06:00

Pozornosť sa zo snahy o politické zmierenie rýchlo obrátila na médiá.

Náučný chodník, Vršatec, Biele Karpaty, mReportér

Pohraničie s Českom skrýva to, čím sa Slovensko môže stále chváliť: Lesy, lúky a krásne kopce

30.05.2024 05:00

Zábery, ktoré zachytila mReportérka Ľubka Šeroňová.

desjano

človek, umelec, kresťan

Štatistiky blogu

Počet článkov: 161
Celková čítanosť: 331834x
Priemerná čítanosť článkov: 2061x

Autor blogu

Odkazy