Založ si blog

Zhorený Istambul, Čaputsko

Istý človek napísal, že už asi nežije na Slovensku. Pýtal sa, kam sa vytratilo kresťanské Slovensko. A nazval ho Čaputskom… Ešte nikdy nebola naša krajina bez prezidenta. Toto je však teraz pravdou v oboch zmysloch toho slova. Vzhľadom na to navrhujem slovenský novotvar. Mohol by znieť: pezin detka (ipso fakto vyhovuje definícii).

Ešte sme tuším nezažili také emócie, a to ani pri pánovi Ficovi, či Mečiarovi. Aj to vlastne svedčí o situácii. Voliť srdcom sa stalo hitom. Presnejšie voliť médiami. Voliť farbou vlasou… Nič moc….
Veľa objasňuje príspevok istej blogerky, ktorá veľmi pekne popisuje vystupovanie novo zvolenej. Slovensko si podľa autorky nezvyklo, že kandidát/ka si najme agentúru, ktorá pozve odborníkov. Tí menovanej napíšu scenár na predpokladané otázky. Prípadne odpovede, ktoré nechcú zodpovedať otázkam. Poukazovala na konkrétne momenty, kde sa to dalo vidieť. Pani pezin detka dodržala stratégiu, postavu sa dobre naučila, predviedla nám pekné predstavenie. Potlesk prišiel. Investované peniaze, ktoré nám určite transparentne vydeklaruje, vykonali svoju tragi komickú prácu.
Veď ona je taká pokojná….. Odpovedá… Zavádza novú kultúru…. Tak to asi hlavne. Žiadne oko nesmie ostať suché.

Je teda len pochopieľné, ak novú pezin detku sprevádzali herečky. A keď vidíte Zuzanu Fialovú nie je treba veľa písať. V relácii „Sedem“ si pekne zanadávala „na toho farára zo Žakoviec“. Zvyšok stačilo vypípať. Prítomní sa decentne zasmiali. Rovnako nás poctila názorom herečka pani Pauhofová.
Vyjadrili názor, že sa stávajú odteraz jej najväčšími kritičkami. Čo som si preložil tak, že len nech si trúfne vybočiť z liberálnej agendy, oni sa hneď prihlásia. A dovoľte, aby som sa pripojil. Ak sme šli na námestia kvôli Ficovi, Smeru, tak pôjdeme aj kvôli novej pezin detke. Len nech urobí prvú chybu. Bude treba žiadať odstúpenie. Nuž ale ešte aj tí Kotlebovci jej dali 100 dní… Asi nebude treba….
Ako ukázali doslova prvé sekundy, s jej nestrannosťou je to trochu namáhavé. Veď jej chalani hneď vyskočili na pódium, aby hriali polievku, ktorú im navarila. Ona maličká chudinka o ničom nevedela… Dobehli ju…. Skoro ako nás, keď ju menšina zvolila…. Je to hanba a svedčí to o hrozbe, na ktorú mnohí poukazovali. Dokonca ešte aj očareného pána Matoviča to pohoršilo. Nejaké to precedené ospravedlnenie za ten mediálny priestor stálo. A hneď sa tam oblápal aj princ Kisoň…. Kde mŕtvola, tam sú aj supi… (porov. Lk 17, 37)
Ide o to, že jedna vec je začať vládnuť a iná dovládnuť. Tých 5 rokov je dlhá doba. Tak nech sa len snaží. Hoci aj ten odvládnutý rok, dva je predsa niečo…

Ako už napísalo 1000 ľudí a ja chcem byť 1001… Má najslabší mandát v histórii. Je pezin detkou dajme tomu 20 percent voličov v SR. Tých menších 80 percent by asi malo podľahnúť propagande.

Ona chúďa maličké to mala ťažké…. čelila proti kampani…. Ale ona sama ju nekonala? Dobre pracovať so ženským šarmom, ak teda nejaký má, je tiež niečo?! Takže ako to je? Vy, čo ste ju volili: keďže ju niekto zvolil, tak ona teraz bude nestrannou. (Ako nám už predviedli vo svojej show.) Ale Šefčovič by to neurobill… My Šefčoviča pekne vráťme nominujúcej strane, bojovníkom za práva LGBI, nedeľným katolíkom a pod. V každom prípade ja tam vidím dvojitý meter a pezinskú propagandu. Takže ona teda už nebude liberálka… bude nad všetkým… aha… no veď uvidíme. Potom vám to pripomeniem.
Nekonečné omieľanie, že je veriaca… Áno.. v Budhu… Prípadne v peniaze, svoju kariéru, v ľudskú hlúposť a asi by rada verila v krátku pamäť.

Češi jasajú aj za nás… ale ktorí? Veď sami volili rozumnejšie a liberalizmus v prezidentskom paláci odmietli.

Volili ju, lebo vraj smer… V tomto duchu je jedno, že je liberálka, je jedno, že žije „nadivoko“ s partnerom. Všetko jedno, len že je proti Ficovi…. Krátkozraké.
Je to liečba, ktorá je horšia ako choroba. Biskup Milan Chautur sa na sociálnej sieti vyjadril: tamtí nám zobrali majetok, títo nám chcú zobrať dušu. Ja dodávam, že nepohrdnú ani majetkom.
Smer je loď, ktorá sa potápa. Uvidíme, či na lavici obžalovaných sa vedľa pána Fica, zjaví aj pán Sulík, či Dzurinda a spol…. Smer musí byť porazený v parlamente!
A akým garantom bude liberálka? Kedy sa dozvieme, kto že je to za ňou?

V rámci predpovede počasia by som rád videl, keby sa investigatívni novinári premenili z čaputagincov premenili zase na investigatívcov….

Dobrou správou je, že sme dostali cenu útechy. Istambulský dohovor Slovensko ako prvé odmieta ratifikovať. Naša milá pani Žitňanská, na oko konzervatívna… dostala kŕče… a má obavy, že sa to nepodarí. Jedna bitka vyhratá, jedna prehratá, vojna pokračuje.

V tejto fraške sa doťahovali kresťania akým veľkým dobrom či zlom je pezin detka. Každopádne je potrebné v najbližších týždňoch pokračovať ďalej. Konzervatívny volič, kresťania musia znovu objaviť svoje hodnoty, potenciál a pýtať sa, čo ideme robiť ďalej.

Nech Boh ochraňuje našu krajinu.

Bledá na ne bo

16.08.2021

Veľkonočná radosť, skákať

06.04.2021

Jedna z beznádejne humorných vecí na svete je, keď nastane Biela sobota, oslávime vzkriesenie. Sme vyzvaní k radosti. Kdesi to stále je, tá výzva. Buď priamo, alebo aj z hudby, aj zo samotnej slávnosti cítiť, že je čas sa radovať. Na Vianoce čítame slová anjela, ktorý to povie rovno, čo je to za novinu: „Zvestujem vám veľkú radosť.“ (Lk 2,10-11) A tu nastúpi ten [...]

Chýbalo mi

24.03.2021

Mahmúd Abbás

Abbásov odchod z funkcie si podľa prieskumu želá takmer 80 percent Palestínčanov

22.09.2021 07:28

Najnovší prieskum tiež zistil, že 45 percent Palestínčanov sa domnieva, že zastupovať a viesť by ich malo radikálne hnutie Hamas.

Xiaomi, smartphone

Litva vyzvala svojich občanov, aby nekupovali čínske mobilné telefóny Xiaomi

22.09.2021 07:06

Podľa litovského ministerstva obrany majú zariadenia zabudovanú schopnosť rozoznať a cenzurovať obsahy, ktoré prekážajú Pekingu.

zdravotník, sestrička, lekár, nemocnica, koronavírus

Lekári štrajkovať nebudú. Jednoducho odídu

22.09.2021 06:38

Keďže lekári nemôžu štrajkovať, odborári spustili deklaráciu. Podpisom zdravotníci vyjadrujú svoj súhlas s prípadnými výpoveďami zo služieb.

Škola / Lavice / Trieda /

V Košiciach je v karanténe viac ako tisíc žiakov

22.09.2021 06:26

Pozitívnych je 50 žiakov, dvaja učitelia a jeden nepedagogický pracovník.

desjano

človek, umelec, kresťan

Štatistiky blogu

Počet článkov: 133
Celková čítanosť: 244009x
Priemerná čítanosť článkov: 1835x

Autor blogu

Odkazy